Laboratoria przyszłości w terenie

8 maja uczniowie z klasy Ia i Ic udali się na wiosenną wycieczkę do lasu. Mieliśmy okazję obserwować oznaki wiosny w lesie, podziwiać poszczególne gatunki drzew. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Dzieci doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Najmłodsi spędzili miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej. Chętni mogli pooglądać liście i zebrane okazy przez lupę oraz mikroskopy, zmierzyć jak grube są pnie drzew i przekalkować na papier wzór kory z wybranego drzewa. Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń oraz z leśnymi pamiątkami wróciły do szkoły.

ci