Marzena Konikowska

gabinet nr 7
tel. 91 885 46 22 wew. 5

Drodzy Rodzice !

Przypominam że Dzieci przed wyjściem do szkoły powinny w domu zjeść pierwszy posiłek i napić się. Coraz częściej dzieci pojawiające się w gabinecie pielęgniarki szkolnej z powodu bólów brzucha lub głowy w trakcie rozmowy informują, że nie zjadły w domu śniadania. Młody organizm potrzebuje wiele energii aby uczyć się i bawić. Koniecznie zadbajcie o to by Wasze dziecko, bez względu na to czy jest sześcio czy trzynastolatkiem, zabierało ze sobą do szkoły drugie śniadanie i wodę do picia.  Ilość jedzenia i picia powinna być adekwatna do wieku dziecka, jego zapotrzebowania na energię (na przykład gdy w danym dniu są lekcje wychowania fizycznego), oraz czasu który spędzi ono w szkole. Zadbajcie aby był to pełnowartościowy zdrowy posiłek, nie batony czy słodkie przekąski. Dolegliwości bólowe i osłabienia spowodowane odwodnieniem i zbyt długą głodówką staje się co raz większym problemem.