Cztery razy złoto, raz srebro i raz brąz – to zdobycze naszych lekkoatletek i lekkoatletów w Festiwalu Sztafet w Mistrzostwach Powiatu

Szkoła Podstawowa w Widuchowej była gospodarzem Powiatowego Festiwalu Sztafet, który odbył się 04 czerwca. Nasza szkoła wystawiła sześć sztafet: w ramach Igrzysk Dzieci dziewczęta i chłopcy biegali w sztafecie szwedzkiej (400m, 300m, 200m, 100m) oraz w sztafecie 4x100m. W rywalizacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewczęta biegały w sztafecie 4x100m, a chłopcy w sztafecie olimpijskiej (800m,400m, 200m, 100m). Wszystkie sztafety spisały się bardzo dobrze, aż cztery stanęły na najwyższym stopniu podium zdobywając złote medale i awans do finału wojewódzkiego: sztafeta szwedzka ID dziewcząt i 4x100m dziewcząt IMS oraz sztafeta olimpijska chłopców IMS i 4x100m chłopców ID.
Srebrne medale wywalczyły dziewczęta ID na 4x100m, a brązowe chłopcy ID w sztafecie szwedzkiej.
Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom należą się wielkie brawa i gratulacje!
Składy sztafet w ramach Igrzysk Dzieci:
Dziewczęta: Sztafeta 4x100m: Vanessa Kaczor 5g, Nikola Bartocha 6b, Laura Galus 5g, Oliwia Mizińska 5g,
Sztafeta szwedzka: Alicja Otto 6c, Maja Golisowicz 6b, Alicja Czyleko 5g, Zofia Świątek 5e, rezerwowa: Julia Grzegorska 5g.
Chłopcy: Sztafeta 4x100m: Karol Wójcik 6a, Jakub Serwin 6d, Filip Plis 6d, Maciej Kwiecień-Izdebski 6d.
Sztafeta szwedzka: Wiktor Miliński 5c, Kamil Pokorski 5g, Filip Plis 6d, Maciej Kwiecień-Izdebski 6d.
Składy sztafet w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej:
Dziewczęta: 4x100m: Victoria Zarzycka 7d, Oliwia Pierzyńska 7d, Marta Burdzy 7c, Magdalena Szkudlar 7a.
Chłopcy: sztafeta olimpijska: Krzysztof Zieliński 7a, Franciszek Zamolski 7e, Filip Rozworski 7c, Jakub Kakuła 8a.
Sztafety przygotowały i poprowadziły do sukcesu: Anna Pawłowska i Małgorzata Stefańska.