Kolejne złoto w koszykówce

W poniedziałek 11 grudnia odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Chłopców. Jak zwykle do finału awans uzyskały cztery najlepsze zespoły z eliminacji rejonowych: SP nr 1 Chojna, SP Mieszkowice, ZSO z Gryfina i nasza reprezentacja. Chłopcy, w przeciwieństwie do dziewcząt, nie byli pewnymi faworytami tego turnieju. Tym większa radość po zakończeniu zawodów. Chłopcy powtórzyli sukces dziewcząt zdobywając tytuł Mistrzów Powiatu, złote medale i awans do rozgrywek regionalnych – GRATULACJE! Początek nie zapowiadał się dobrze. Chłopcy z Mieszkowic postawili trudne warunki. Po czterech kwartach remis. W dogrywce nasi koszykarze uzyskali cztery punkty przewagi, jednak w końcówce znów dobra gra przeciwników zniwelowała tę przewagę do jednego punktu. Końcówka nerwowa ale zwycięstwo było po naszej stronie – 20:19. W ścisłym finale chłopcy zagrali z ZSO z Gryfina. W tym meczu już dużo spokojniejsza i skuteczniejsza gra przyniosła dość wysokie zwycięstwo 32:8. Jeszcze raz gratulacje i trzymamy kciuki za występ w ćwierćfinałach województwa!
Reprezentację poprowadził Piotr Pawłowski:
Wojciech Jastrzębski (16 pkt) IIIC, Jakub Kumik (4 pkt) IIIC, Jakub Markil (2 pkt) IIIC, Michał Nerlo (6 pkt) IIIC, Adrian Rutkowski (4 pkt) IIIC, Kamil Sieracki (6 pkt) IIIC, Tomasz Szewczykowski IIIC, Mateusz Tołpa IIIC, Filip Jazdowski (12 pkt) IIIE, Konrad Krawczyk (2 pkt) IIIE, Dawid Andrzejak IIIF.
Zdjęcia z zawodów.