Złoto w III Turnieju Koszykówki Dziewcząt „Olimpijczyk Gryfino Cup 2018”

W sobotę 3 lutego nasz Uczniowski Klub Sportowy Olimpijczyk Gryfino zorganizował III Turniej Koszykówki Dziewcząt „Olimpijczyk Gryfino Cup 2018”. W turnieju dla rocznika 2002 (i młodszych) wzięły udział zaprzyjaźnione z naszym klubem drużyny z Dębna, Mieszkowic i Gryfina.
Przez ponad siedem godzin rozegrano 10 meczów systemem „każdy z każdym”. Nasze starsze koszykarki obroniły puchar stając po raz trzeci z rzędu na najwyższym stopniu podium. Druga drużyna Olimpijczyka zamknęła stawkę zajmując piąte miejsce. Trzeba jednak podkreślić, że składała się ona z dziewcząt z rocznika 2005, 2006 i 2007, więc były o 3-5 lat młodsze. Klub rozwija się prężnie. Mogliśmy sobie pozwolić na wystawienie dwóch drużyn – starsze potwierdziły swoje duże umiejętności, a dla młodszych taki turniej to ogromne doświadczenie, które na pewno w przyszłości zaprocentuje. Warto dodać, że w grupie młodszej (2007-2006) trenuje już blisko 20 zawodniczek. Bardzo to cieszy ponieważ w przyszłości będziemy mogli stanąć do rozgrywek ligowych. Dzięki sponsorom: Starostwo Powiatowe w Gryfinie, UMiG w Gryfinie i Silver Trofea Sportowe każda uczestniczka turnieju otrzymała pamiątkowe znaczki, wszystkie drużyny dyplomy i puchary, a trzy najlepsze medale.
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu poczęstunku dla uczestniczek.
Indywidualne nagrody (statuetki i nagrody rzeczowe) trafiły do siedmiu wyróżniających się zawodniczek.
Najskuteczniejsza: Nikola Gawron (Gimnazjum Mieszkowice), Najskuteczniejsza za 3 punkty: Oliwia Kowalska (UKS I Olimpijczyk Gryfino), Pierwsza Piątka Turnieju: 1.Julia Chmiel (SP nr 2 Dębno), 2. Natalia Karalus (ZSO Gryfino), 3.Julia Sługocka (Gimnazjum Mieszkowice), 4. Joanna Wójcikowska (UKS II Olimpijczyk Gryfino) i piąta, ale za to uznana najbardziej wartościową koszykarką czyli MVP turnieju: Nicola Ochocka (UKS I Olimpijczyk Gryfino).
Skład naszych zespołów, które trenują pod okiem Dariusza Żołnowskiego:
UKS I : Oliwia Kowalska, Nicola Ochocka, Julia Gorzkiewicz, Honorata Lis, Marta Dąbrowska, Alicja Miler, Wiktoria Słonecka, Pola Cebulska.
UKS II : Joanna Wójcikowska, Anhelina Zhovtaliuk, Laura Smolnik, Weronika Jucha, Julia Azarkiewicz, Małgorzata Linkiewicz, Gabrysia Sznigir, Ramona Paleczna, Maja Wolska, Zuzia Matoszko.
Zdjęcia z zawodów.