Elektrownia Dolna Odra

14 listopada w ramach „Tygodnia Przedsiębiorczości” odbył się wyjazd zawodoznawczy klasy III D gimnazjum do Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie.

Uczniowie zapoznali się z zasadami bezpiecznego zachowania się i poruszania po obiekcie elektrowni. Obejrzeli prezentację dotyczącą funkcjonowania elektrowni znajdujących się w naszym sąsiedztwie. Ponadto zapoznali się z zawodami występującymi w elektrowni, między innymi: mechanik, energetyk, operator nastawni blokowej. Dowiedzieli się również jaką szkołę należy ukończyć, aby w przyszłości pracować w Elektrowni Dolna Odra. A następnie pod okiem przewodnika zwiedzili budynek produkcyjny i nastawnię blokową elektrowni. Tak cenne informację będą przydatne uczniom w przyszłości.

Magdalena Ptaszek, Agata Cieciuch, Natalia Gadowska