Brązowy medal w Mistrzostwach Powiatu w Koszykówce Dziewcząt

W czwartek 21 lutego odbył się Finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Dziewcząt. Nasze koszykarki tym razem nie występowały w roli faworytek. Drużyna składała się z dziewcząt, które nie trenują koszykówki. Mimo to zagrały doskonale. Zabrakło skuteczności i szczęścia sportowego. Przede wszystkim w pierwszym meczu, decydującym o awansie do ścisłego finału. Zagraliśmy w nim z Mieszkowicami, które zawsze prezentują koszykówkę na wysokim poziomie. Po końcowej syrenie prowadziliśmy jednym punktem (27:26), niestety jeszcze przed sygnałem kończącym mecz popełniliśmy faul na rzucającej zawodniczce z Mieszkowic. Ta sytuacja spowodowała, że sędzia przyznał rzuty osobiste. Zawodniczka z Mieszkowic nie pomyliła się rzucając celnie dwa rzuty osobiste, co w efekcie przyniosło porażkę jednym punktem 27: 28.
W drugim meczu o brązowe medale zmierzyliśmy się z reprezentacją Gimnazjum  z Chojny. W tym spotkaniu z naszych koszykarek troszkę „zeszło powietrze” po pierwszej przegranej. Po trudnym meczu jednak wygrana dająca brązowe medale!
Skład reprezentacji, którą poprowadził Dariusz Żołnowski: Joanna Wójcikowska 7D, Anhelina Zhovtaliuk 7D, Julia Pawicka 8B, Aleksandra Piekarz 8C, Julia Azarkiewicz 3A (Gim), Weronika Jucha 3C (Gim), Hanna Krzemińska 3C (Gim), Ilona Nowopolska 3B (Gim), Lea Sobaszek 3C (Gim), oraz sędzia stolikowy: Laura Smolnik 7A.
Kilka zdjęć z zawodów.