Sobotnie zmagania koszykarek w Gorzowie Wlkp. … nie tylko sportowe

W sobotę 16 marca uczennice naszej szkoły i jednocześnie zawodniczki naszego klubu Olimpijczyk Gryfino wzięły udział w III Turnieju Enea Mini Basket Ligi. Zawody odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim. To już nasz trzeci turniej w sezonie 2018/2019 w ramach Enea MBL. Po raz pierwszy zagraliśmy w wyższej grupie rozgrywkowej, w której uczestniczą drużyny trenujące już od III klasy szkoły podstawowej. W zawodach wzięły udział zespoły: SP13 Gorzów, Grupa Środowiskowa Gorzów, Barlinek, Kostrzyn i łączona drużyna z zawodniczek Chojny i Myśliborza. Nasz zespół tym razem zagrał z Kostrzynem i SP13 Gorzów Wlkp. W obu meczach dziewczęta zagrały na przyzwoitym poziomie, choć w obu brakowało trochę skuteczności i szybkości rozgrywania akcji pod koszem przeciwnika. Oba spotkania bardzo wyrównane i zakończone (w koszykówce bardzo nietypowo, ale z uwagi na napięty program pozasportowy nie rozgrywaliśmy dogrywek) remisami – 23:23 i 26:26. Dla dziewcząt turniej to oczywiście ważne przeżycie, jednak pozasportowe wydarzenia przebiły wrażenia z udziału w turnieju. Po zawodach „zaliczyliśmy” kino, ale to nic w porównaniu z udziałem w meczu Ekstraklasy Kobiet w Koszykówce: „Energa Basket Liga” – pomiędzy InvestinTheWest Enea Gorzów Wlkp. – CCC Polkowice. Dla naszych zawodniczek to było wielkie wydarzenie, w którym odegrały znaczącą rolę, ponieważ wzięły czynny udział w oprawie meczu. Wszystkie dziewczyny wyprowadzały grające koszykarki z obu drużyn na środek hali gdzie, jak zwykle w takich wydarzeniach, odbywa się prezentacja drużyn. Zapewne wspomnienie o tym, że podczas prezentacji stały na środku hali razem z najlepszymi koszykarkami w Polsce przy wypełnionej po brzegi hali sportowej na długo pozostanie w pamięci młodych koszykarek z naszego klubu.
Skład reprezentacji prowadzonej przez Dariusza Żołnowskiego: Anhelina Zhovtaliuk 7C, Ramona Paleczna 6A, Gabriela Sznigir 6C, Maja Wolska 6C, Laura Smolnik 7A, Zofia Mędzin 5E, Amelia Maciążek 6C, Kasia Szuster 5B, Hanna Soroczyńska 5F, Lena Błajszczak 5C, Małgorzata Linkiewicz 5A, Zuzanna Matoszko 6A, Julia Pasik 5E, Aleksandra Sowa 5E, Antonia Górecka 5E, Nikola Hasse 5D, Gabriela Krawczyk 4B, Hanna Grabowska 4E.
Zdjęcia – nie tylko z turnieju…