Drugie miejsce w XV Jesiennym Turnieju Koszykówki Dziewcząt

W piątek 22 listopada reprezentacja naszego Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpijczyk Gryfino udała się do Mieszkowic na organizowany cyklicznie już od piętnastu lat „Jesienny Turniej Koszykówki Dziewcząt”. Zagraliśmy trzy mecze z Dębnem, Gorzowem i Mieszkowicami. Pierwszy mecz z Dębnem to bardzo dobra gra i pewna skuteczność. Mecz wygrany z bardzo dużą przewaga punktową (70:2). Trzeba jednak uczciwie stwierdzić, że koszykarki z Dębna były młodsze i zaczynają dopiero swoją przygodę z koszykówką. W drugim spotkaniu zmierzyliśmy się z Gorzowem. To drużyna z klasy sportowej grająca w lidze. W tej rywalizacji koszykarki z Gorzowa uwidoczniły nasze błędy w obronie. Mimo dobrej gry w ataku nie sprostaliśmy świetnemu wyszkoleniu technicznemu – przegrana kilkunastoma punktami. W trzecim meczu zmierzyliśmy się z gospodyniami turnieju drużyną Mieszkowic. To był mecz o drugie miejsce. Pierwsze dwie kwarty to niestety znów błędy w obronie i do tego jeszcze słaba skuteczność. W trzeciej kwarcie przegrywaliśmy 17:24. W końcówce trzeciej kwarty i całą czwartą dziewczęta nareszcie zaczęły grać „swoje”. Dużo lepsza skuteczność i rewelacyjna obrona przyniosła zwycięstwo 37:26. To potwierdziło zasadę, że mecze wygrywa się obroną. Wystarczy spojrzeć na wynik. Końcówka meczu wygrana 20:2 – przeciwniczki rzuciły zaledwie jeden kosz. Gratulacje za drugie miejsce to lepszy wynik niż w zeszłym roku! Gratulacje również dla Laury Smolnik wybranej do najlepszej piątki turnieju!
Skład reprezentacji prowadzonej przez Dariusza Żołnowskiego:
Stoją od lewej: Laura Smolnik, Julia Pasik, Anhelina Zhovtaliuk, Aleksandra Sowa, Ramona Paleczna, Lena Błajszczak, Maja Wolska, Gabriela Sznigir, klęczą od lewej: Amelia Maciążek, Hanna Rybicka, Zuzanna Sołtysiak, Katarzyna Szuster, Hanna Grabowska, Zuzanna Matoszko, Róża Stankiewicz.