Młodsze koszykarki również z tytułem – ale WICEMISTRZYŃ WOJEWÓDZTWA!

W środę 27 października nasza młodziutka reprezentacja dziewcząt w koszykówce 3×3 udała się do Kołobrzegu. Turniej finałowy w ramach Igrzysk Dzieci (roczniki 2009 i młodsze) odbył się w pięknej hali Millenium. Dla młodszych dzieci zasady koszykówki 3×3 są dość trudne, a granie na poziomie wojewódzkim, jeszcze trudniejsze i trzeba już prezentować wysoki poziom umiejętności. Tak jak w starszej kategorii byliśmy pewni swojej siły, tak w młodszej nie do końca. Okazuje się, że w sporcie najważniejsza jest wiara w sukces i walka w każdej sekundzie meczu. Po dość pewnych wygranych w dwóch pierwszych meczach w spotkaniu o pierwsze miejsce zagraliśmy z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 1 ze Świnoujścia. Mecz cały czas na „styku” jednak końcówka należała do rywalek i niestety minimalna porażka 3:4. Mimo tej jedynej przegranej to dla naszych młodych koszykarek piękny sukces: Srebrne medale i Tytuł Wicemistrzyń Województwa na rok szkolny 2021 / 2022 – GRATULACJE!
Przy okazji – odkąd współpracujemy z Uczniowskim Klubem Sportowym Olimpijczyk Gryfino, to jest już nasz piąty medal Mistrzostw Województwa w Koszykówce 3×3 Dziewcząt – dwa złote i trzy srebrne.

Wyniki meczów:
SP nr 3 Gryfino – SP nr 2 Goleniów – 7 : 2
SP nr 3 Gryfino – SP nr 1 Szczecinek – 3 : 0
SP nr 3 Gryfino – SP nr 1 Świnoujście – 3 : 4
Skład wicemistrzowskiej drużyny:
HANNA GRABOWSKA 7E, JULIA JUZYSZYN 7E, LAURA REMBECKA 7A, GABRIELA PASZKIEWICZ 7F.
Jeszcze raz wielkie brawa dla naszych „SREBEREK”!
Zespół przygotował i poprowadził Dariusz Żołnowski.