Zajęcia z higienistką stomatologiczną

W dniu 21.10 dzieci z naszego przedszkola odwiedziła pani Weronika, która jest higienistką stomatologiczną. Celem wizyty były zajęcia na temat ważności oraz konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u stomatologa, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się, jaki rodzaj szczoteczki i pasty jest potrzebny przedszkolakom oraz po czym poznać, że szczoteczka jest już zużyta i trzeba ją wymienić. Następnie, pani przeprowadziła pogadankę na temat prawidłowego mycia zębów na zestawie tzw. „dużej szczęki”. Dzieci mogły również same poćwiczyć na tym zestawie prawidłowe mycie zębów, a dodatkową atrakcją była możliwość przebrania się za panią stomatolog. Przedszkolaki wzięły także udział w quizie na temat pokarmów, które służą budowie zębów, a które źle na nie wpływają. To były bardzo wesołe, a zarazem przydatne zajęcia dla dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych.