Wygrany turniej koszykarek

W sobotę 12 marca koszykarki z naszego Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpijczyk Gryfino wzięły udział w XVIII Turnieju Koszykówki Dziewcząt o Puchar Prezesa UKS Olimpijczyk Drawsko Pomorskie. Zostaliśmy zaproszeni na to wydarzenie w ramach rewanżu za turniej, który zorganizowaliśmy u nas w listopadzie. W zawodach zagraliśmy z reprezentacją UKS Olimpijczyk Drawsko Pomorskie i z drużyną ze Szczecina – Wilki Morskie. W spotkaniu z Drawskiem początek niezbyt udany – brakowało skuteczności. Druga połowa rywalizacji to już popis skuteczności koszykarek i wysoka wygrana 37:17. W drugim meczu z drużyną Wilków Morskich dziewczęta koniecznie chciały się zrewanżować za porażkę w naszym turnieju w Gryfinie. Mecz był cały czas na „styku”. W ostatniej kwarcie to nasze zawodniczki zachowały więcej spokoju i skuteczności doprowadzając do wyraźnej wygranej 47:32.

Do rąk naszych koszykarek trafił piękny puchar, złote medale oraz dwie nagrody indywidualne. Do najlepszej piątki turnieju wybrane zostały nasze dwie zawodniczki: Nikola Hasse i Aleksandra Sowa, która została MVP Turnieju (najbardziej wartościową zawodniczką).
Reprezentacja przygotowana i prowadzona przez Dariusza Żołnowskiego: Aleksandra Sowa, Antonia Górecka, Nikola Hasse, Katarzyna Szuster, Kalina Klimczak, Sandra Gwiazda, Zuzanna Sołtysiak, Nikola Żygadło, Hanna Soroczyńska, Hanna Grabowska, Julia Juzyszyn, Laura Rembecka, Emilia Mumot, Gabriela Paszkiewicz, Julia Pasik.