„Motylki” z wizytą w introligatorni

„Motylki” z oddziału przedszkolnego 13.01.2023 odwiedziły introligatornię, która mieści się w Publicznej Bibliotece w Gryfinie. Wyjście do tego niesamowitego miejsca odbyło się w ramach promocji czytelnictwa wśród naszych podopiecznych. Przedszkolaki dowiedziały się, że jeżeli posiadają w domu książkę, która jest dla nich ważna, ale jest zniszczona mogą oddać ją w ręce „doktora książek” – introligatora. Introligator bowiem, specjalizuje się w profesjonalnym naprawianiu i oprawianiu książek. Przedszkolaki podczas wizyty w introligatorni poznały maszyny, dzięki którym książki odzyskują estetyczny wygląd: różnej wielkości ręczne gilotyny, imadła, maszynę do bindowania, laminarkę, a także choć trudno w to uwierzyć wiertarkę. Poznały także etapy powstawania nowych opraw, które sprawiają, że książki uzyskują drugie życie i mogą nam służyć kolejne lata. Na pożegnanie dzieci otrzymały tekturowe ścinki, które zamieniły w piękne zakładki do książek. Zakładki zostaną ofiarowane osobom, które pełnią bardzo ważną rolę w życiu naszych podopiecznych- babciom z okazji zbliżającego się ich święta „Dnia Babci”.

Wychowawcy grupy