Rewelacyjny turniej w wykonaniu naszych koszykarek, który dał awans do Finału Mistrzostw Województwa

W poniedziałek 3 kwietnia starsze dziewczyny udały się do Stargardu na turniej eliminacyjny do Finału Mistrzostw Województwa. Zawody trudne, ponieważ rozgrywane systemem pucharowym, więc każdy mecz jest bardzo ważny. Już w pierwszym spotkaniu zmierzyliśmy się z gospodarzami turnieju Szkołą Podstawową nr 3 ze Stargardu, w której są klasy mistrzostwa sportowego w koszykówce. Awansowaliśmy do tych zawodów z drugiego miejsca, a Stargard wygrał swoją grupę, jednak rewelacyjna gra naszych dziewcząt w obronie i dobra skuteczność dały nam zwycięstwo! Po wygraniu tego meczu już wiedzieliśmy, że jesteśmy w finale – czyli w najlepszej czwórce województwa. W drugim spotkaniu, równie ważnym, ponieważ ten wynik „zabiera” się do finału, zagraliśmy ponownie, jak w ćwierćfinale z SP nr 35 ze Szczecina (szkoła z klasami sportowymi w koszykówce). Mecz w ćwierćfinale przegraliśmy – tu jednak dziewczęta były na „fali”. Od samego początku znów świetna gra w obronie i niezła skuteczność dała niespodziewane, ale zasłużone zwycięstwo.

Dwie wygrane i awans z pierwszego miejsca do ścisłego Finału Mistrzostw Województwa!!! To piękny sukces tym bardziej ważny, że osiągnięty w rywalizacji z bardzo dobrymi przeciwniczkami – Brawa i Wielkie Gratulacje!!!
Drużynę przygotował i poprowadził Dariusz Żołnowski.


Skład reprezentacji: Gabriela Paszkiewicz 8F, Laura Rembecka 8A, Milena Siekierska 8A, Hanna Grabowska 8E, Julia Juzyszyn 8E, Liwia Babińska 8E, Sylwia Kaliciak 8E, Weronika Szalewicz 8B, Zofia Trzetrzyńska 8B, Nikola Klimas 7A, Julia Kontor 6B.
Wyniki meczów:
SP nr 3 Gryfino – SP nr 3 Stargard 26 : 16
SP nr 3 Gryfino – SP nr 35 Szczecin 23 : 13