Asy Internetu z 3d

Uczniowie klasy 3d zrealizowali program edukacyjny „Asy Internetu” opracowany przez Fundację Szkoła z Klasą we współpracy z Google. Zdobyli wartości związane z cyfrowym bezpieczeństwem i obywatelstwem:
  • Rozsądek: Udostępniaj z głową,
  • Uważność: Nie daj się nabrać,
  • Siła: Chroń swoje sekrety,
  • Życzliwość: Życzliwość jest fajna,
  • Odwaga: Rozmawiaj o wątpliwościach.
Dzięki udziałowi w programie uczniowie wiedzą, że należy chronić swoje prywatne dane w internecie, dostrzegają różnice między informacjami prawdziwymi, a fałszywymi, potrafią tworzyć mocne hasła, są życzliwi dla innych użytkowników sieci oraz wiedzą, jak ważna jest szczera rozmowa o aktywności w internecie z zaufanymi osobami dorosłymi. Program został zrealizowany w ramach innowacji pedagogicznej.
Marta Miedzińska