„Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek” w oddziale przedszkolnym

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a. W naszym oddziale przedszkolnym obchodziliśmy ten dzień 6 listopada przebierając się za ulubione postaci z bajek. Spotkanie z bajkami sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Każdy mógł choć na chwilę przenieść się do zaczarowanego świata – krainy bajek i baśni. Tego dnia dzieci opowiadały o swoich ulubionych bajkach, rozwiązywały bajkowe zgadywanki, układały puzzle, rozpoznawały po rekwizytach bajki znane i mniej znane. Wszystko przeplatane było tańcami i zabawami ruchowymi, słodkim poczęstunkiem, wspólnym oglądaniem ulubionych bajek oraz prezentacją dziecięcych bajkowych przebrań. Dla naszych milusińskich był to dzień pełen wrażeń.

Wychowawcy grup