Zajęcia czytelnicze w Bibliotece Publicznej w Gryfinie – grupa Żabki

Dzieci z grupy przedszkolnej Żabki wybrały się do Biblioteki Publicznej w Gryfinie. Celem wyjścia było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych dzieci oraz kształtowanie poczucia szacunku dla książek.

Panie Bibliotekarki oprowadziły nas po bibliotece, opowiedziały przedszkolakom, co to jest biblioteka oraz jak się w niej zachowywać.

Głównym celem spotkania w bibliotece były zajęcia czytelnicze, które poprowadziły Panie Bibliotekarki. Dzieci w ramach słuchanej bajki poznały przyjaźń między psem i kotem. Na zakończenie zajęć Żabki wykonały domek, w którym mógłby mieszkać kot i pies.

Zajęcia wzbudziły w dzieciach duże zainteresowanie i zaangażowanie. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy i pełen wrażeń. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze za co serdecznie dziękujemy.

Wychowawcy grupy