Motyki w Bibliotece Publicznej

Przedszkolaki z grupy Motylki biorą udział w projekcie edukacyjnym „Wyzwania Teodora”. Teodor to bocian, który nie lubi nudy, uwielbia natomiast rozwijać się i zdobywać nową wiedzę. Chce, aby z jego pomocą dzieci również stawały się specjalistami w wielu dziedzinach. Zadaniem dzieci jest realizacja wyzwań oraz zdobycie różnorodnych sprawności np.: znawcy teatru, czy literatury. Motylki, chcąc zdobyć sprawność – znawcy literatury, wybrały się do Biblioteki Publicznej mieszczącej się na Górnym Tarasie. Podczas wizyty w bibliotece dzieci dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza, jak należy zachowywać się w bibliotece, co należy zrobić, by wypożyczyć książkę. Przedszkolaki zapoznały się także z literaturą dziecięca, którą dysponuje biblioteka. Nie lada atrakcją było poznanie historii misia, który wybrał się do Paryża. Perypetie misia obejrzały dzieci za pomocą teatru obrazkowego, zwanego Kamishibai.

Wychowawca grupy