Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który ma na celu podnoszenie świadomości społeczeństwa o funkcjonowaniu osób w spektrum autyzmu. Kwiecień został ogłoszony miesiącem autyzmu w naszej szkole. W tym czasie odbywać się będą różne zajęcia tematyczne.
10.04 trwała akcja „Szkoła na niebiesko”.
Dzieci wykonały prace, na których można było dostrzec elementy i symbole związane z autyzmem. Najbardziej rozpoznawalny jest element układanki, jednokolorowy lub tęczowy . Oraz wstążką świadomości, która ma odzwierciedlać złożoność spektrum autyzmu . Jasność wstążki sygnalizuje nadzieję, że dzięki zwiększonej świadomości oraz wczesnej interwencji i dostępowi do odpowiedniego wsparcia osoby z autyzmem będą wieść pełne życie, zdolne do interakcji ze światem na własnych warunkach.

Wychowawcy grup