Motoeksperymentarium

23 kwietnia uczniowie klasy 1b i 1d wybrali się na wycieczkę do Szczecina, do Muzeum Techniki i Komunikacji, gdzie w „Motoeksperymentarium” mogli wziąć udział w zajęciach związanych z bezpieczeństwem na drodze oraz obejrzeć osiągnięcia przemysłu motoryzacyjnego Szczecina (samochody, motory, rowery) od 1919 r. do lat 60. XX wieku.

To muzeum, gdzie historii możemy doświadczać, dotknąć, a jak ktoś się uprze, to i posmakować 🙂 W muzeum prezentowana jest między innymi historia szczecińskiej komunikacji samochodowej, autobusowej i tramwajowej. Znajdują się tam również kultowe motocykle i stare maszyny do pisania. Poza tym można „przejechać się” symulatorem tramwaju, siedząc w kabinie wyciętej z wagonu prawdziwego tramwaju. Symulator ma wgraną wizualizację rzeczywistych ulic Szczecina. Sporą atrakcją były również zakupy w sklepiku z pamiątkami, gdzie dzieci mogły zakupić odjazdowe kolorowanki, kartonowe modele pojazdów oraz kubki, puzzle i plecaki z rysunkami stoewera i junaka.

Wycieczka była bardzo udana, a wspomnienia z niej na długo pozostaną w pamięci uczniów. Na pamiątkę pozostały nam piękne zdjęcia z tego niesamowitego wyjazdu.