AKCJA ŻONKILE 2024 🏵️

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w programie społeczno-edukacyjnym,, Akcja Żonkile”, organizowanym przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. W tym roku przypada 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Program ten przeznaczony jest również dla szkół. 19 kwietnia nasi uczniowie pamiętając o rocznicy tego smutnego wydarzenia, przypięli własnoręcznie wykonane żółte żonkile. Celem tego przedsięwzięcia jest przybliżenie trudnej historii naszego narodu złączonego z historią Żydów zamieszkujących przedwojenną Rzeczpospolitą. Żółty żonkil jest symbolem walki o godność, ale także zbiorowej pamięci. Mamy świadomość, że nie możemy zmienić przeszłości, ale wyposażeni w wiedzę o niej rozumiemy, że każdemu człowiekowi należy się szacunek bez względu na narodowość, wyznawaną religię, poglądy.

Niech ,,Łączy nas pamięć”!

Magdalena Gazdecka – Goślinowska

Poniżej zdjęcia uczniów z klas, które wzięły udział w akcji: