Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pozwalają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Pomysłodawcą święta był amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H.Reynolds, który w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem „The Dot” czyli „Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.
Uczniowie klasy 6F podczas godziny wychowawczej również świętowali Dzień Kropki tworząc swoje kolorowe kropkowe rysunki. Kolaż z kolorowych kropek można wykonać na wiele sposobów. W zależności od inwencji twórczej i zamysłu kompozycję z kropek można wyklejać, malować, rysować lub przyklejać. Tym razem dzieci wybrały farby plakatowe i kolorowe pisaki.
                                                                                                                                                                                                                              Iwona Woźniak-Szymańska