Przedszkolaki odwiedziły Ogród Dendrologiczny w Glinnej – Dzień Dziecka

29 maja Żabki i Motylki miały przyjemność brać udział w wycieczce do Ogrodu Dendrologicznego w Glinnej im. Profesora Jerzego Tumiłowicza. Wycieczka zorganizowana była, aby uczcić Dzień Dziecka.

Przedszkolaki mogły poznać, zobaczyć i dotknąć piękne okazy przyrody z bliska.

Przewodnik oprowadził grupę po ogrodzie oraz opowiadał wiele ciekawostek na temat drzew i roślin znajdujących się w ogrodzie. Dzieci zobaczyły między innymi takie okazy jak mamutowiec olbrzymi, aktinidia chińska, sosna armanda, tulipanowiec chiński oraz wiele innych ciekawych okazów, które poznawały za pomocą zmysłów. Dawka wiedzy na temat przyrody w pięknych okolicznościach natury niezwykle spodobała się dzieciom.

Zwieńczeniem spotkania w Ogrodzie Dendrologicznym były kiełbaski z ogniska i zabawy na placu zabaw.

3 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Dziecka z wychowawcami przy słodkim poczęstunku i wspólnych zabawach. Dzieci otrzymały również drobne upominki z okazji swojego święta.

Wychowawcy grup