Sukces Szymona w 8 edycji konkursu informatycznego SCI-CODE

W piątek, 19 marca, odbył się finał 8. edycji Wojewódzkiego Konkursu Informatyczne „SCI#CODE”. W pierwszym etapie udział wzięło ok. 200 uczestników – uczniów szkół podstawowych z całego województwa zachodniopomorskiego. Do finału awansowało 28 najlepszych z nich. W sobotę finaliści zmierzyli się 20 pytaniami i zadaniami z zakresu programowania, systemów operacyjnych, sieci komputerowych i urządzeń techniki komputerowej.

Finał Konkursu zamknęła gala z uroczystym wręczeniem dyplomów i nagród. W jej trakcie wystąpili przedstawiciele Partnerów Konkursu: Pan dr inż. Łukasz Nozdrzykowski (Prodziekan Wydziału Informatyk i Telekomunikacji Akademii Morskiej w Szczecinie), Pan dr inż. Mirosław Mościcki (Wydział Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie), Pan Marcin Skonieczny (członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia „Klaster ICT Pomorze Zachodnie”), Pan dr hab. Karol Kuczera (Oddział Zachodniopomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego) oraz Pan Paweł Kopalki (Codelab sp. z o.o.).

Po wszystkich wystąpieniach nastąpiło wręczenie dyplomów finalistom i laureatom oraz ich opiekunom. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki i nagrody rzeczowe ufundowane przez Organizatora oraz Partnerów. Wyróżnieni zostali zdobywcy sześciu pierwszych miejsc – 6. miejsce – Stanisław MAIK, 5. miejsce – Szymon HALAMA, 4. miejsce – Grzegorz KOWALUK.

Trzecie miejsce zajął Domniki ZIĘTARA ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Szczecinie – zdobywając 22 punkty. Drugie miejsce zajął Szymon MIKOŁAJCZAK ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryfinie, który uzyskał 23 punkty. Zwycięzcą 8. edycji Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „SCI#CODE” został Kacper KANIGOWSKI ze Szkoł Podstawowej nr 37 w Szczecinie, uzyskując również 23 punkty, ale rozwiązując test o kilkanaście minut szybciej.

Patronat honorowy nad 8. edycją Konkursu objęła Pani Magdalena Zarębska-Kulesza, Zachodniopomorska Kurator Oświaty. Patronami Konkursu byli również: Wydział Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Wydział Informatyki i Telekomunikacji Akademii Morskiej w Szczecinie, Stowarzyszenie „Klaster ICT Pomorze Zachodnie”, Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny „Technopark Pomerania”, Oddział Zachodniopomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Nordic Consulting & Development Company oraz Codelab.

Wynik uzyskany w konkursie dopisywany jest do punktacji dla kandydatów aspirujących do grona uczniów tej 11 w Polsce w rankingu tygodnika Perspektywy szkoły technicznej (spośród 1743 sklasyfikowanych).
I to jest drugi powód do zadowolenia dla Szymona, bo chce kontynuować naukę właśnie w tej szkole.

Żródło: http://www.code.sci.edu.pl/

Foto: https://www.facebook.com/media/set?vanity=su.sci&set=a.3777172812390287