Majowe święta

Z okazji zbliżających się majowych świąt publikujemy dwie prezentacje. Nie spędzimy ich tak, jak zazwyczaj, na wyjazdach lub spotkaniach ze znajomymi, więc może to tym bardziej okazja do dowiedzenia się, co tak naprawdę w tych dniach świętujemy,

  1. Pierwsza prezentacja Majowe święta jest dla nieco starszych uczniów. Poświęciliśmy ją w całości Konstytucji 3 maja. Prezentacja zawiera informacje na temat tła historycznego, uchwalenia, autorów, obchodów i znaczenia.
  2. Druga prezentacja przeznaczona  jest dla uczniów szkoły podstawowej. Zawiera przystępnie podane informacje na temat Święta Pracy, Dnia Flagi RP oraz Święta Konstytucji 3 Maja.
    Majowe święto (1)
    Majowe święto (2)

Świętować można także z ciekawą książką w ręku, wśród przyrody, ciesząc się wolnym czasem i swobodą.
Miłego świętowania!

Wasze Bibliotekarki