Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat przeciwko COVID – 19

Szanowni Państwo, od czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie przeciwko COVID – 19, dzieci które ukończyły 12 rok życia. Szczepienia odbywają się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych i powszechnych.

W pierwszym tygodniu nauki wychowawcy klas VI, VII i VIII przeprowadzą lekcje wychowawcze o charakterze informacyjno – edukacyjnym dot. szczepień przeciwko COVID – 19. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

W związku z licznymi informacjami w przestrzeni medialnej zachęcamy do korzystania z rzetelnych źródeł informacji bazujących na aktualnej wiedzy i badaniach naukowych. Poniżej znajduje się pakiet materiałów informacyjnych dotyczących szczepień przygotowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Zapraszamy do obejrzeniu filmu o szczepieniu.

Pliki do pobrania:

List Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców w sprawie szczepień nastolatków

List-w-sprawie-szczepien-przeciwko-COVID-19—Fundacja-„Rodzice-Szkole”

Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – rekomendacje dla rodziców – plakat informacyjny

Deklaracja na szczepienia