We wrześniu 1939 napadnięci przez armię niemiecką i bolszewicką

We wrześniu 1939 napadnięci przez armię niemiecką i bolszewicką, my Polacy, ofiarą krwi broniliśmy wolności ludów, honoru i religii.

Józef Gosławski

Dnia 1 września 2021 r. odbyły się gminne uroczystości upamiętniające 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W uroczystości tradycyjnie wziął udział poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich w Gryfinie. W uroczystości brali również udział uczniowie klasy 7a z wychowawcą Rafałem Gugą. Delegacja trójki uczniów złożyła kwiaty pod pomnikiem. W swoich oficjalnych wystąpieniach zaproszeni goście skupili się na wartości bezcennej jaką jest wolność człowieka i niepodległość jego ojczyzny. Gryfiński poeta, kombatant i sybirak Jerzy Romaniuk odczytał wiersze o tematyce wojennej. Organizatorom udało się stworzyć atmosferę zadumy i refleksji oraz przypomnieć o tych, którzy odeszli walcząc o wolność dla przyszłych pokoleń.

opiekunowie sztandaru