Z wizytą w Alpakowym Gaju

Uczniowie klasy 5a i 6a wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Alpakowego Gaju. To niezwykłe miejsce prowadzone przez właścicielkę i jej córki znajduje się w Bobolinie, około 25 km od Gryfina. Wielu gatunkom zwierząt stworzono tutaj prawdziwy raj, gdyż część z nich została uratowana z rąk ludzi, którzy zadawali im cierpienie. Panie oprowadzały nas po ogrodzie i ciekawie opowiadały historię każdego z nich przedstawiając ich zwyczaje. Cały czas towarzyszyły nam ptasie odgłosy. Mogliśmy zwierzęta nakarmić, pogłaskać, przytulić, a nawet dać buziaka. Pobyt w tym przyjaznym miejscu przypomniał nam jak ważna jest ochrona przyrody i szacunek dla zwierząt, które nie żyją dla nas ale z nami . Wspólny posiłek przy ognisku zachęcił nas do dzielenia się wrażeniami oraz rozmowy na poważne tematy o życiu. Było super, a fotki mówią same za siebie☺
Magdalena Gazdecka