Bliskie spotkania z alpaką

Niedawno naszą szkołę odwiedziła Pani Paulina, która przyjechała do nas z jedną ze swoich alpak Maksem. Podczas żywej lekcji przyrody  uczniowie mieli okazję poznać życie i zwyczaje tych ciekawych i pięknych zwierząt.  Spotkanie z alpaką było również bardzo ciekawą lekcją edukacyjną, podczas której poznaliśmy wiele ciekawostek. Dowiedzieliśmy się, czy alpaki to lamy i jakie zachowania są dla nich charakterystyczne, co jedzą, jak są transportowane, co lubią robić. Pani Paulina chętnie odpowiadała na wszystkie pytania, a na zakończenie spotkania każdy miał możliwość  nakarmić naszego nietypowego gościa.

Niewątpliwie, spotkane z alpaką dostarczyło nam wszystkim wiele radości. Ich wygląd , tj. miękkie futerko,  piękne spojrzenie, wzbudzał wielką sympatię zarówno młodszych, jak i starszych uczniów. Przekonaliśmy się, że rzeczywiście alpaki, to zwierzęta, które niosą spokój.