Przerwa na czytanie

Zapraszamy uczniów
i nauczycieli do wzięcia udziału w kolejnej II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

W naszej szkole wydarzenie odbędzie się we wtorek 12 października na wszystkich przerwach.

W tym dniu zapraszamy także do naszej szkolnej biblioteki na wspólne czytanie. Będziemy czytać fragmenty ciekawych książek dla dzieci
i młodzieży, dostępnych w naszej bibliotece. Pobawimy się także rozwiązując zagadki literackie. Dla uczestników zabawy przewidziano upominki.

Celem akcji jest:

• promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
  • integracja środowiska lokalnego;
  • pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
  • wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;
  • zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Akcja realizowana w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Zapraszamy do udziału!

Wasze Bibliotekarki