Wizyta w alpakarni

W ostatni piątek klasy 5b i 6a, odwiedziły Alpakowy Gaj w Bobolinie. Podczas żywej lekcji przyrody  uczniowie mieli okazję poznać życie i zwyczaje ciekawych i pięknych zwierząt jakimi są Alpaki.  Spotkanie z alpaką było również bardzo ciekawą lekcją edukacyjną, podczas której poznaliśmy wiele ciekawostek. Dowiedzieliśmy się, czy alpaki to lamy i jakie zachowania są dla nich charakterystyczne, co jedzą, jak są transportowane, co lubią robić. Niewątpliwie, spotkane z alpaką dostarczyło nam wszystkim wiele radości. Ich wygląd , tj. miękkie futerko,  piękne spojrzenie, wzbudzał wielką sympatię zarówno uczniów jak i nauczycieli. Przekonaliśmy się, że rzeczywiście alpaki, to zwierzęta, które niosą spokój.