Tytuł Mistrzyń Województwa w Koszykówce 3×3 Dziewcząt jest nasz!

Turniej finałowy o Tytuł Mistrzyń Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2007 i 2008) odbył się tradycyjnie w Stargardzie. W zawodach wzięło udział dziesięć najlepszych reprezentacji. Po poprzednich dwóch latach, kiedy zdobywaliśmy Wicemistrzostwo Województwa, jechaliśmy pełni wiary, że tym razem w końcu wywalczymy złote medale. Nasze przekonanie o swojej sile w pełni potwierdziło się w trakcie rywalizacji. Zawody rozegrane zostały w trzech etapach: eliminacje w dwóch grupach (każdy z każdym), półfinały, finały. Nasze zawodniczki zagrały szybką i bardzo skuteczną koszykówkę na swoim wysokim poziomie, gładko przechodząc przez eliminacje grupowe wyraźnie wygrywając w każdym meczu. W półfinale grając z drużyną ze Szczecinka również dość spokojna i wysoka wygrana. W Finale spotkaliśmy się z SP nr 4 z Barlinka. To drużyna, która pokonała nas w finale w zeszłym roku. Początek bardzo wyrównany, jednak druga część meczu to nasza skuteczna gra szczególnie w rzutach za 2 punkty i rewanż w pełni udany. To zasłużony sukces dziewcząt, które trenują w naszym zaprzyjaźnionym Uczniowskim Klubie Sportowym Olimpijczyk Gryfino już przez kilka lat. Systematyczna i solidna praca, jak widać przynosi wspaniałe efekty:
Złote medale i tytuł Mistrzyń Województwa w Koszykówce 3×3 Dziewcząt na rok 2021 / 2022 – GRATULACJE!

Skład mistrzowskiej drużyny: ANTONIA GÓRECKA 8E, ALEKSANDRA SOWA 8E, ZOFIA MĘDZIN 8E, JULIA PASIK 8E.
Jeszcze raz wielkie brawa dla naszych „Złotek” za ten duży sukces!
Wyniki meczów grupowych (niech nie zmylą nas wyniki – mecze są dużo krótsze, a punkty są liczone inaczej niż w zwykłej koszykówce):
SP nr 3 Gryfino – SP nr 6 Świnoujście – 9 : 5,
SP nr 3 Gryfino – SP nr 3 Stargard – 10 : 0
SP nr 3 Gryfino – SP nr 1 Drawsko – 10 : 2
SP nr 3 Gryfino – SP nr 4 Szczecinek – 8 : 3
Półfinał:
SP nr 3 Gryfino – SP nr 1 Szczecinek – 10 : 4
Finał:
SP nr 3 Gryfino – SP nr 4 Barlinek – 7 : 3
Zespół przygotował i poprowadził Dariusz Żołnowski.