XIV edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2021

W dniach 8 – 14 listopada br. w Polsce odbędzie się XIV edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości pod hasłem: „Biznes jutra”. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowa kampania, która ma promować świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw, mających na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. Inicjatywa jest prowadzona od ponad 13 lat, a obecnie wydarzenia są organizowane w ponad 170 krajach.

W ramach tegorocznych obchodów ŚTP, ze względu na sytuację epidemiologiczną, przygotowana dla uczniów oferta zostanie zaprezentowana na stronie internetowej szkoły, poprzez narzędzia multimedialne w następującej formie:

– „Przedsiębiorczość w pigułce” – prezentacja multimedialna (08.11.2021 r.);

– filmiki edukacyjne poruszające tematykę przedsiębiorczości (09.11.2021 r.);

– konkurs plastyczny „Mój pomysł na biznes” dla klas VII – VIII (09.11.2021 r. – ogłoszenie konkursu).

Natalia Gadowska

szkolny doradca zawodowy