“Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek” w oddziale przedszkolnym

Bajki odgrywają ważną rolę w życiu każdego malucha. Bawią, rozwijają wyobraźnię, wzbogacają słownictwo. Wartościowe bajki wykształcają w dzieciach także odpowiednie postawy moralne. Niezwykle ważne jest, aby dziecko miało kontakt nie tylko z bajkami, które stanowią rozrywkę, ale również z takimi, z których płyną mądre przesłania. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które ma na celu docenienie bajek i ich twórców, ale także zachęcenie dzieci do czytania. W tym szczególnym dniu na naszych podopiecznych czekało mnóstwo atrakcji. Dzieci zamieniły się w widzów i oglądając przedstawienie poznały przygody Sindbada Żeglarza. Odbyły się również konkursy oraz inne zabawy, które nawiązywały do bajek. Dzieci spędziły czas w miłej atmosferze. Było wiele śmiechu i radości.

Wychowawcy grup