Srebro w Turnieju Koszykówki Dziewcząt

W sobotę 27 listopada odbyła się już VIII Edycja cyklicznego turnieju koszykówki dziewcząt Olimpijczyk Gryfino CUP. Organizujemy go wspólnie z działającym w naszej szkole Uczniowskim Klubem Sportowym Olimpijczyk Gryfino. Tym razem, niestety turniej odbył się w mniejszej obsadzie. Przez kwarantannę w imprezie nie mogły wziąć udziału aż trzy drużyny. Mimo to pozostałe kluby, które zagrały to bardzo ,,wartościowe” reprezentacje, które zagwarantowały dość wysoki poziom gry w tym roczniku. Wilki Morskie Szczecin i UKS Olimpijczyk Drawsko Pomorskie to zespoły, które grały w lidze zachodniopomorskiej. Mimo znacznego osłabienia naszej drużyny (aż 8 zawodniczek nie mogło zagrać) pozostałe dziewczęta pokazały charakter sportowca i zagrały na dobrym poziomie. Gdyby w pierwszym meczu z Wilkami skuteczność była lepsza o przynajmniej 10% wygrana byłaby w naszym zasięgu, jednak mecz zakończył się przegraną 33:40. W meczu z Drawskiem dziewczyny zagrały szybką i skuteczniejszą grę, co dało pewną wygraną 49:26. Podziękowania dla Urzędu Miasta i Gminy Gryfino oraz Starostwa Powiatowego w Gryfinie, dzięki którym mogliśmy wręczyć nagrody i upominki dla najlepszych zawodniczek turnieju – promujące naszą małą ojczyznę.
Do najlepszej Piątki Turnieju wybrana została Zofia Mędzin, a tytuły najskuteczniejszych turnieju przypadły naszym dwóm uczennicom. Najskuteczniejszą zawodniczką w całym turnieju zdobywając 32 punkty została Katarzyna Szuster, a najskuteczniejszą w rzutach za 3 punkty została Nikola Hasse.
W naszej reprezentacji zagrały:
Katarzyna Szuster, Nikola Hasse, Zofia Mędzin, Julia Juzyszyn, Kalina Klimczak, Sandra Gwiazda, Hanna Soroczyńska, Hanna Grabowska.