Kolejny mistrzowski turniej koszykarek!

W środę 16 marca o tytuł najlepszej dziewczęcej drużyny koszykarskiej w powiecie gryfińskim zagrały reprezentacje pięciu szkół: SP nr 1 Gryfino, SP nr 2 Gryfino, SP nr 3 Gryfino, SP Mieszkowice, SP Moryń. Dla naszej reprezentacji początek zawodów to mecz z SP nr 1 wygrany bardzo wysoko. W drugim spotkaniu zmierzyliśmy się z naszym odwiecznym rywalem w powiecie – drużyną z Mieszkowic. Pierwsza kwarta bardzo wyrównana, jednak w pozostałych, dzięki rozsądnej i spokojnej grze nasze koszykarki z minuty na minutę powiększały przewagę. Wygrana prawie piętnastoma punktami. W meczu półfinałowym w znacznie skróconym czasie (rozegrane tylko 2 kwarty) wysoka wygrana z Moryniem. W finale ponownie spotkaliśmy się z reprezentacją Mieszkowic. Tym razem pełna mobilizacja, skuteczność i przede wszystkim rewelacyjna gra w obronie dała niespotykany wynik w koszykówce – mecz bez straty kosza. Obroniony – po raz kolejny tytuł Mistrzyń Powiatu – złote medale i awans do Ćwierćfinałów Mistrzostw Województwa.
Zdjęcie z banerem-pozdrowieniami dla wspaniałej koszykarki i koleżanki z zespołu Julii Pasik 😊
Skład: Aleksandra Sowa 8E, Antonia Górecka 8E, Zofia Mędzin 8E, Zuzanna Sołtysiak 8E, Katarzyna Szuster 8B, Nikola Hasse 8D, Hanna Soroczyńska 8F, Kalina Klimczak 8C, Sandra Gwiazda 8C.
Drużynę przygotował i poprowadził Dariusz Żołnowski.
Wyniki meczów grupowych:
SP nr 3 Gryfino – SP nr 1 Gryfino 35 : 5