Marcowe wiadomości.

Jak mówi stare polskie przysłowie ” W marcu jak w garncu” tak też się dzieje w świetlicy. Prowadzone są różnorodne zajęcia, m.in. zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu, relaksacyjne, plastyczno-techniczne, czytelnicze, rebusomania, które rozwijają zdolności twórcze, motoryczne i logicznego myślenia naszych podopiecznych. W marcu obchodzone były dwa ważne święta. Jednym z nich było Dzień Kobiet – z tej okazji dzieci przygotowywały upominki dla najważniejszych kobiet w ich życiu oraz dowiedziały się jak ważną rolę pełnią w ich życiu. Drugim świętem był długo oczekiwany przez wszystkich Pierwszy Dzień Wiosny. Świetliczaki w swoich pracach przywitały wiosnę oraz zapoznały się z jej pierwszymi oznakami. Na świetlicy nie brakowało również dobrej zabawy związanej z nietypowym świętem jaki jest Dzień bajki. Dzieci puściły wodze swojej wyobraźni dzięki czemu powstały wspaniałe bajki i prace ich autorstwa. W międzyczasie dzieci systematyzowały wiedzę o Savoir- Vivre na co dzień.