Koszykarki zaliczają kolejny świetny turniej!

W sobotę 2 kwietnia uczennice naszej szkoły (koszykarki trenujące w UKS Olimpijczyk Gryfino) udały się do Gorzowa Wielkopolskiego w odpowiedzi na zaproszenie od zaprzyjaźnionego klubu AZS AJP Gorzów Wlkp. W sali SP nr 20 wzięliśmy udział w Turnieju Koszykówki Dziewcząt, w którym oprócz nas zagrały mocne kluby z województw: lubuskiego, kujawsko-pomorskiego i dolnośląskiego. Oczywiście trzeba podkreślić, że był to turniej towarzyski, więc głównym celem był aspekt szkoleniowy, a nie zajęte miejsce! Priorytetem było dla nas „ogranie” wszystkich zawodniczek i ten cel w pełni zrealizowaliśmy. Rywalizacja w meczach z drużynami z Polski to doskonały trening – tym bardziej, że już od ponad dwóch miesięcy nie mamy gdzie trenować (sala w SP nr 3 wyłączona ze względu na zerwane poszycie dachowe). W pierwszym meczu z gospodyniami turnieju Enea AZJ AJP SP20 Gorzów – mocny początek i prowadzenie 16:1. W dalszej części spokojna gra i kontrolowanie meczu zakończonego zwycięstwem 30:20. W drugim spotkaniu z Panterami Szubin walka była do ostatnich sekund. W podstawowym czasie remis 23:23. W dogrywce więcej „chłodnej głowy” po naszej stronie i wygrana 26:23. W ostatnim meczu zagraliśmy z MKS Polkowice. To młodszy zespół od naszego. Dlatego z naszej drużyny mogły wykazać się nasze mniej doświadczone zawodniczki. Początek nie najlepszy, ale później skuteczna gra w ataku systematycznie powiększała naszą przewagę. Mecz wygrany 41:16.

To nasz kolejny towarzyski turniej zakończony na pierwszym miejscu. Jednak bardziej cieszy to, że wszystkie dziewczęta mogły pograć i mimo braku sali do treningów nie zapomnieliśmy naszej dobrej i radosnej koszykówki!

MVP Turnieju (najbardziej wartościowa zawodniczka) została wybrana nasza koszykarka Antonia Górecka.

Reprezentacja UKS Olimpijczyk Gryfino: Aleksandra Sowa, Antonia Górecka, Nikola Hasse, Katarzyna Szuster, Kalina Klimczak, Sandra Gwiazda, Zuzanna Sołtysiak, Nikola Żygadło, Hanna Grabowska, Julia Juzyszyn, Laura Rembecka, Gabriela Paszkiewicz.

Wyniki:

UKS Olimpijczyk Gryfino – ENEA AZS AJP SP20 Gorzów   30:20

UKS Olimpijczyk Gryfino – Pantery Szubin   26:23

UKS Olimpijczyk Gryfino – MKS Polkowice   41:16

Dziewczęta trenują pod okiem Dariusza Żołnowskiego.