Konkurs recytatorski dla przedszkolaków

W minionym tygodniu odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski dla oddziałów przedszkolnych. Celem konkursu była popularyzacja literatury pięknej, stworzenie dzieciom możliwości zaprezentowania wartościowych utworów poetyckich oraz dbałości o kulturę żywego słowa. Przedszkolaki wspaniale poradziły sobie z recytacją. Przygotowane wiersze zinterpretowały z zachowaniem odpowiedniej dykcji i walorów artystycznych. Właściwie dobrały repertuar i opanowały pamięciowo prezentowane teksty. Konkurs wzbudził u uczestników wiele pozytywnych emocji.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce w kategorii wiekowej 4 latków zajęła Pola Matula – grupa „Żabki”

I miejsce w kategorii wiekowej 5 latków zajął Cezary Jasiak – grupa „Biedronki”

I miejsce w kategorii wiekowej 6 latków zajął Vincent Mazur – grupa „Motylki”

II miejsce w kategorii wiekowej 6 latków zajął Kuba Zarzycki – grupa „Motylki”

Wszystkim laureatom gratulujemy.

Organizatorzy:

A. Pomykała

J. Andreatto

K. Sawicka

A. Goźlińska