Trochę historii….. 8 i 9 maja

Dnia 8 maja w Polsce obchodzimy Narodowy Dzień Zwycięstwa. Jest to święto państwowe, które do 2015 roku było świętowane 9 maja jako Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności. Tak właśnie było w wielu państwach bloku sowieckiego do którego należała również Polska. Wielu Polakom świętowanie tego właśnie dnia nie kojarzyło się wcale z odzyskaniem wolności, a jedynie z zakończeniem wojny. Nikt z naszej społeczności szkolnej nie doświadczył piekła II wojny światowej i właśnie dlatego trzeba przypominać o tych wydarzeniach, by nie zginęły w pomroce dziejów. Udziałem naszego pocztu sztandarowego chcemy zapewnić, że my uczniowie oraz wszyscy pracownicy szkoły SP 3 w Gryfinie, pamiętamy!

A skoro już mowa o 9 maja…. Warto wspomnieć, że 9 maja świętujemy Dzień Europy, nawiązujący do rocznicy przedstawienia planu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, która to zapoczątkowała integrację europejską i przyczyniła się do powstania Unii Europejskiej.

Magdalena Gazdecka