Cztery medale w Mistrzostwach Powiatu!

W środę 18 maja odbył się Finał Powiatowy w Drużynowym Czwórboju i Trójboju Lekkoatletycznym w ramach Igrzysk Dzieci. Jako szkoła wypadliśmy rewelacyjnie: Podwójne Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Powiatu! Czwórbój i Trójbój lekkoatletyczny, jak same nazwy wskazują, to rywalizacja w odpowiednio czterech lub trzech konkurencjach. 4-bój, który rozgrywany jest w rocznikach 2009 i młodszych, składa się z biegu na 60 m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu na dłuższym dystansie – dla dziewcząt jest to 600 m, a dla chłopców 1000 m. Dla jeszcze młodszych lekkoatletek i lekkoatletów rozgrywany jest trójbój, który składa się z trzech konkurencji: bieg na 60 m, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Wyniki każdej zawodniczki (zawodnika) z wszystkich konkurencji jest przeliczany na punkty i dodawany do wyniku drużyny. Suma tych punktów składa się na wynik całej reprezentacji. Okazało się, że nasze młode lekkoatletki i lekkoatleci to ścisła czołówka powiatu! Złote medale oraz Mistrzostwo Powiatu zdobyły dziewczęta w trójboju LA oraz chłopcy w czwórboju! Srebrne medale oraz Wicemistrzostwo Powiatu wywalczyły dziewczęta w czwórboju i chłopcy w trójboju! – BRAWO!
Skład Mistrzyń Powiatu w trójboju LA: Maja Golisowicz 4B, Helena Schmidt 4A, Nikola Bartocha 4B, Alicja Otto 4C, Neli Elsavy 4E.
Skład Mistrzów Powiatu w czwórboju LA: Mariusz Podsiadły 7E, Igor Stołecki 7F, Kacper Stromidło 6A, Karol Wasilewski 7F, Kacper Adadyński 7F, Krzysztof Zieliński 5A.
Skład Wicemistrzyń Powiatu w czwórboju LA: Sylwia Kaliciak 7E, Liwia Babińska 7E, Martyna Andrych 5A, Marta Burdzy 5C, Oliwia Pierzyńska 5E, Oliwia Gogól 5B.
Skład Wicemistrzów Powiatu w trójboju LA: Maciej Kwiecień-Izdebski 4E, Filip Plis 4D, Filip Serafin 4C, Jakub Głębocki 4D, Patryk Puszka 4B.
Drużyny dziewcząt poprowadziła Małgorzata Stefańska, a drużyny chłopców Piotr Pawłowski.