Wyjazd do teatru

13 maja 2022 r. klasy – 2c i 2e wybrały się do Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim na przedstawienie pt. : „Tygrys tańczy dla Szu – Hin. Aktorzy zabrali naszych młodych widzów w egzotyczną podróż do baśniowych Chin – krainy dobrych smoków, tańczących tygrysów, życzliwych i złośliwych duchów zamieszkujących świat wyobraźni ludzi Dalekiego Wschodu. Przewodniczką po tym niezwykłym świecie była zabawna dziewczynka z ryżowych pól, nieustraszona Szu-Hin, która chcąc nakłonić swego chorego braciszka do zjedzenia cudownego lekarstwa, spełnia wszelkie jego fantastyczne życzenia, sprowadzając do domu magiczne postaci, symbolizujące kulturę i wierzenia Państwa Środka.
Dzieci w wielkim skupieniu oglądały przedstawienie. Były zafascynowane miejscem, w którym się znajdowały. Nie mogły oderwać oczu od tego, co działo się na scenie. Uśmiechy na twarzach uczniów oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.
Anna Jakonis
Kinga Lis