Święta majowe w świetlicy.

Tydzień poprzedzający majowe święta młodzi patrioci ze szkolnej świetlicy poświęcili na wykonanie wielu oryginalnych symboli narodowych:
– flagi Polski – wyjątkowej, wykonanej z bibuły oraz kolorowego papieru, którą dzieci zabierały do domu, by wystawić ją w oknie swojego pokoju,
– medali z okazji konstytucji 3-Maja, które zostały pokolorowane na wiele sposobów,
– sówki – praktycznego pojemniczka na przybory, które utrzymane były w biało – czerwonych barwach,
– wyjątkowym pomysłem okazał się plakat tematyczny – na dużym kartonie dzieci narysowały kontur naszego kraju oraz zaznaczyły największe rzeki i miasta Polski, umieszczając przy nich małe flagi; Gryfino wyróżniły w szczególny sposób umieszczając herb miasta wcześniej narysowany oraz pokolorowany; chciały w ten sposób podkreślić, że święta majowe są dla młodych gryfinian szczególnie ważne.
– z kartek białych i czerwonych ułożyły żywą flagę,
– na oknach pojawiły się gołąbki pokoju obwieszczające nadchodzące święta majowe.
Nie zabrakło również pieśni patriotycznych, pogadanek na temat świąt majowych i ich znaczenia oraz hymnu narodowego, którego słowa wspólnie utrwalaliśmy.

Wychowawcy świetlicy.