Dzień Przyrodnika

A może by tak podoświadczać nauki przyrodnicze na korytarzu głównym? Oczywiście! Takie atrakcje tylko w SP3. Niedawno starsi uczniowie zaprosili uczniów klas 1-3 i przedszkolaki na Dzień Przyrodnika. Atrakcjom nie było końca. Były pokazy doświadczeń biologicznych, chemicznych, fizycznych, obserwacje mikroskopowe, wykonywanie preparatów, tworzenie slimów, rozpoznawanie drzew, ptasich jaj, skał. Uczniowie rozłożyli wnętrze człowieka na czynniki pierwsze (oczywiście model). Był nawet ogień na ławce, kontrolowany przez panie Ptaszek i Sokołowską 😊 Był też konkurs, balony i muzyka. Była to dobra okazja do rozmowy o ochronie przyrody. Uczniowie klas 4-8 zobaczyli pokazy na długich przerwach. Opiekę merytoryczna sprawowały panie Magdalena Ptaszek, Grażyn Sokołowska, Elżbieta Bartków, Katarzyna Grabowska i Justyna Strzelec. Wszystkim serdecznie dziękujemy na za przybycie i wspaniałą naukową zabawę!