Dzień dyni w przedszkolu

Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas na obchody Dnia Dyni. W naszym przedszkolu święto to obchodziliśmy w minionym tygodniu. Wśród dzieci ubranych w kolory pomarańczowe można było poczuć się jak na dyniowej grządce.

Dzieci poznały wielką różnorodność dyń oraz wzbogaciły swoją wiedzę na ich temat, dowiedziały się, że dynia to bardzo zdrowe warzywo i można przygotować z niego wiele potraw.

Rodzice przedszkolaków przygotowali dla dzieci dyniową ucztę: słodkie dyniowe babeczki, dyniowy mus, do pochrupania były również dyniowe pestki.

Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw: klasyfikowanie dyń, przeliczanie dyń, slalomy i skoki przez dynię, zabawy gimnastyczne „Podaj dynię”, zabawy sensoryczne – doświadczenie z dynią. Dzieci wykonały również piękne prace plastyczne.

Ten dzień przyniósł dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości odkrywania i zabaw, co widać na zdjęciach poniżej. Zapraszamy do oglądania!

Wychowawcy grup