XV edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

W 2022 r. obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbywają się pod hasłem: Elastyczność bez granic”  i przypadają na okres od 14 do 20 listopada. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw mających na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. To ogólnoświatowe przedsięwzięcie jest realizowane poprzez zbiór wielu wydarzeń, działań i konkursów, które inspirują ludzi do odkrywania swojego potencjału jako przedsiębiorcy, jednocześnie rozwijając więzi i współpracę.

W ramach tej inicjatywy od 14 – 25 listopada w naszej szkole zorganizowane zostaną następujące wydarzenia:

• wykonanie przez uczniów klas IV – VI plakatu promującego przedsiębiorczość
    nt. „Jak rozumiemy słowo przedsiębiorczość” (od 14 do 21.11.br.);
  • „Przedsiębiorczość bez tajemnic” – zamieszczenie prezentacji multimedialnej na stronie szkoły (14.11.2022 r.);
  • spotkanie z przedstawicielem PUP w Gryfinie pn. „Własny biznes drogą do sukcesu”– klasy VIII (aula – 15.11.2022 r.);
  • wyjście edukacyjno – zawodoznawcze do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie dla klas: 2a, 2f (22.11.2022 r.);
  • spotkania z przedstawicielami zawodów: rehabilitant, architekt (w spotkaniach wezmą udział zainteresowani uczniowie z klas VII – VIII).

Zapraszam do udziału w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości !

Natalia Gadowska

szkolny doradca zawodowy