80 lat minęło…..

80 lat temu podczas II wojny światowej powstała Armia Krajowa oraz Narodowe Siły Zbrojne czyli podziemne organizacje zbrojne walczące z III Rzeszą oraz Związkiem Radzieckim. Z tej okazji na gryfińskim cmentarzu przy pomniku Golgoty Wschodu odbyły się uroczyste obchody odsłonięcia tablicy poświęconej żołnierzom tych organizacji. Uroczystość swoją obecnością uświetnił porucznik Radosław Kleszczewski ps. Sęp, żołnierz Armii Krajowej, który z wielką chęcią zgodził się zrobić zdjęcie z uczniami naszej szkoły. Pan porucznik okazał się przemiłym i otwartym człowiekiem. Podziękował mieszkańcom i władzom Gryfina, że mimo upływu lat nadal pamiętamy o bohaterach i wydarzeniach dzięki którym możemy żyć w wolnym kraju. W aparacie fotograficznym pana porucznika znalazły się także nasze zdjęcia, bo jak sam powiedział, młodość jest wspaniała!

Magdalena Gazdecka-Goślinowska