Straż Ochrony Kolei odwiedziła oddział przedszkolny

21 listopada w naszym oddziale przedszkolnym gościliśmy funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Goście opowiedzieli dzieciom o bardzo ważnym temacie jakim jest bezpieczeństwo w ruchu kolejowym. Szczególną uwagę zwrócili na bezpieczne przekraczanie przejazdu kolejowego, a także jak zachować się na peronie oraz podczas jazdy pociągiem. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Ilustrowały ruchem wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Wzięły również udział w zawodach, kto pierwszy założy kamizelkę ochronną. Na koniec spotkania przedszkolak otrzymały zeszyty edukacyjne „Bezpieczny przejazd”, zakładki do książek oraz opaski odblaskowe. W imieniu dzieci serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom Straży Ochrony Kolei za poświęcony czas oraz wspaniałe prezenty.

Wychowawcy grup