DZIEŃ KREDKI

22 listopada grupa Motylki świętowała „Dzień Kredki” w Bibliotece Publicznej w Gryfinie. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowych z kredkami w roli głównej, poznały rożne rodzaje kredek oraz obejrzały film o tym, jak powstają kredki. Po krótkim wprowadzeniu przyszedł czas na zabawę z książką Moniki Skikiewicz „Kredki” z serii „Olo i Awa logopedyczna zabawa”. Dzieci aktywnie brały udział w słuchaniu, nie tylko rysowały i pokazywały według instrukcji, wykonały też solidną gimnastykę buzi i języka. Po powrocie do przedszkola dzieci kontynuowały zabawy, w których królowały kredki.

Dzień Kredki jest wspaniałą okazją do zabawy. Dzięki kredkom najmłodsi mogą wyrazić swoje emocje w różnych pracach plastycznych.

Wychowawcy grupy