PERONOWO GRYFIŃSKIE

Uczniowie klasy 6a wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym w ramach projektu „Kampania Kolejowe ABC II” realizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego. Zadaniem zespołu było wykonanie przez zespół pracy plastycznej przedstawiającej Peronowo, czyli miasteczko, w którym mieszka nosorożec Rogatek, bohater Kampanii Kolejowe ABC, wraz ze swoimi przyjaciółmi oraz sytuację pokazującą bezpieczne zachowanie na terenach kolejowych (np. na peronach, w pobliżu torów, przed przejazdem kolejowo-drogowym). Jury konkursu otrzymała 4114 prac wykonanych przez 40 454 uczniów z klas I-VI z 2364 szkół podstawowych z całej Polski.

Inspiracją było dla nas nasze miasto rodzinne i jego infrastruktura. Naszym marzeniem jest aby Gryfino było bardziej ekologiczne, kolorowe i pełne zieleni. Wierzymy, że kiedyś będzie przypominało to z naszej makiety.

Nie udało nam się zdobyć najważniejszych nagród, jednak praca nad makietą była dla nas świetną zabawą i lekcją organizacji, gdyż pracowaliśmy pod presją czasu na zajęciach dodatkowych. Praca nad makietą uświadomiła nam, że drzemią w nas olbrzymie pokłady cierpliwości i zdolności plastycznych! Poniżej zdjęcia naszej pracy.

Magdalena Gazdecka-Goślinowska